$ DOLAR → Alış: 6,77 / Satış: 6,79
€ EURO → Alış: 7,35 / Satış: 7,38

Adanalı Afiş Değil Hizmet Bekliyor

Metin Doğruyol
Metin Doğruyol
  • 24.12.2019
  • 184 kez okundu

Uzun zamandır yağmayan yağmurun ardından gelen rahmet hazırlıksız olan Adana için bir zahmete dönmeye başladı.

Okulların yağmur nedeni ile tatil edilmesinin ardından şaşkınlık yaşayan Adanalılar kısa süre sonra bu tatilin sebebini de acı bir şekilde anlamış oldu.

Bu acı gerçekten birçoğunuzun başta TRT1 olmak üzere anahaber bültenlerine çıkan Sele kapılan çocuğu vatandaşlar kurtardı haberi oldu.

Valilikte çok iyi biliyor ki Adana yoğun yağışa altyapı olarak hazır olmayan bir şehir. Her sağanak yağmurun ardından ufak bir göle dönen valilik yolundaki demir yolu köprüsünden tecrübeli olan yöneticiler daha yoğun şekilde yağan yağmurun nelerle sonuçlanacağını tahmin bile edemediği için Adana’da okullar tatil edildi diye düşünüyorum.

Şehrimizin her bir köşesinde bu felaketlerin sorumlularının dev posterlerini görüyor ve tanıyoruz. Belediye başkanları havaların güzel olduğu günlerde asılan afişlerinin yağmur ertesinde ne kadar iğreti durduğunu hiç düşündü mü acaba?

Düşünsenize bir çocuk sele kapılıyor ve vatandaşlar zorla kurtarıyor. Arka planda ise o bölgenin güler yüzü ile kucak açmış belediye başkanının resmi! Bu neye yarar?

Hangi ilçe yada hangi parti olduğu hiç önemli değil! Adanalı artık bu su baskınlarından bıktı ve biran önce gerekli tedbirlerin alınmasını istiyor.

İnsanlar çocuklarının dışarıdayken yağmura yakalanmasından korkar oldular. Bu yağmur tatili de bunun en açık göstergesi değil mi?

Bir çok cadde ve yolda insanlar yağmur yağdığında yürümekten korkuyor!

Sürücüler arabalarını sürmekten korkuyor!

Neden?

Çünkü yayalar ıslanmaktan sürücüler yayaları ıslatmaktan korkuyor!!!

Sabah çocukları okula geciktirmemek için biraz acele ediyordum ama bir baktım olacak gibi değil? Kenarda canhıraş koşan yayaları daha fazla ıslatmamak adına normalden de yavaş gitmek zorunda kaldım!

Değerli şehir yöneticileri!

Artık seçimler bitti ve insanlar hepinizin afişlerini göre göre evlatları gibi sizi tanıdı. Artık sizden gülen suratlı afişlerinizi değil hizmetlerinizi bekliyor.

Reklamcı geçmişi olan biri olarak diyorum ki; bu kadar reklama harcanın para ile birçok mahallenin altyapı sorunu çok rahat çözülebilirdi.

Geç kalınmış olabilir ve belki önceki yönetimlerin suçu da olabilir bu yaşananlar. Ama artık siz görevde olduğunuza göre bu sorunu çözmek sizin işiniz!

Reklam danışmanlarınız ve reklamcılar ile bir süreliğine vedalaşın.. Onların kazandıkları para bir süre yetecektir geçimleri için ama insanlar artık bıktı ve acil çözümler bekliyor.

Adana’nın yağmuru 3-4 gündür nasılsa ammaaan demeyin. Halk unutur nasıl olsa hiç demeyin.

Şunu unutmayın ki göreve afişlere poz vermeye değil bu sorunları çözmeye yönelik vaatler vererek geldiniz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ