$ DOLAR → Alış: 18,55 / Satış: 18,62
€ EURO → Alış: 18,34 / Satış: 18,41

Ahmet Hakan peki sen neredesin?

Mahmut ERASLAN
Mahmut ERASLAN
  • 03.11.2020

İzmir depreminin ardından gazeteci Ahmet Hakan; bu tarikatlar, cüppeliler, cemaatler neredeler? diye sormuş sosyal medya hesabından.

Bu soruyu araştırmadan mı soruyor yoksa bilinçli bir şekilde tarikat ve cemaatleri hedef göstermek için bu saçmalıkları mı yazıyor?

Hâlbuki İzmir depreminin hemen ardından İHH, Sadaka Taşı, Deniz Feneri, Beşir Derneği ve birçok kurum üye ve gönüllüleri oradaydı ve hala sahada çalışıyorlar…
Kendileri orada yokken onlar oradaydı.

Ahmet Hakan bir kez olsun sordu mu ve veya sorabilir mi Atatürkçü Düşünce Derneği’ne neredesiniz diye?
Çağdaş Yaşamı Destekleme ve benzeri derneklere?

Mesela biz aynı soruyu sorabilir miyiz, ey Ahmet Hakan sen neredesin diye?

Şu masa başında meşhur olan gazeteci arkadaşlarımız, yatlarda, tatil beldelerinde magazin haberlerine konu oluyorsunuz ama sizi İzmir depremi de dâhil doğal afetlerin yaşandığı hiçbir yerde göremedik/göremiyoruz, neden acaba?

Felaket haberlerini ekranlara verirken, altta geçtiğiniz reklamların küçücük bir payını patronlarınız afetzedelere neden bağışlamaz?

Siz mi sorarsınız; biz mi soralım, sorgulayalım? Ne dersiniz?

Sizin sorduklarınızın da bizim sorduklarımızın da cevabını sizde bizde çok iyi biliyoruz, değil mi?

Amaç; algı oluşturmak, tartışmalı hale getirdiğiniz tarikat ve cemaatleri itibarsızlaştırmak için fırsat kollamak, aba altından sopa göstermek. Belki de bir yerlere yaranmak veya mesaj göndermek, ne bileyim ne dersiniz?

Keşke daha dürüst bir tavır ortaya koyabilseydiniz ve keşke sahada çalışan insanları hedef tahtasına oturtmak yerine, azıcıkta olsa takdir edip esas bu işin suçluları olan bu çürük binaları inşa eden, açgözlü kapitalistleri sorgulasaydınız, onlara bu ruhsatı verenleri ve buna göz yumanları…
Keşke o göçük altında kalan insanların katillerini işret edip ifşa etseydiniz.
Keşke 91 saat sonra enkazın altından sağ olarak çıkarılan Ayda bebeğin, mallarını ve canlarını kaybeden afetzedelerin yanında olsaydınız.
Keşke bu acıların tekrar yaşanmaması için bu işin takipçisi olacağınızı yazsaydınız, keşke tetikçilik değil de gazetecilik yapsaydınız…

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ