$ DOLAR → Alış: 7,24 / Satış: 7,27
€ EURO → Alış: 8,52 / Satış: 8,56

Başkanların Bu Reklam Sevdası Nedir?

Metin Doğruyol
Metin Doğruyol
  • 23.03.2020
  • 250 kez okundu

Korona virüs sebebi ile evde ve sosyal medyada daha fazla zaman geçirmeye başladım.

Bundan dolayı sponsorlu reklamlarda çok daha fazla gözüme batmaya başladı.

Ama öyle reklamlarla karşılaşıyorum ki! Kendime sormadan edemiyorum!

Geçtiğimiz gün karşıma çıkan Sarıçam Bedelediyesine ait reklam ile Yüreğir Belediyesine ait reklamlar üzerinde durmadan geçilecek gibi değil.

Belki diğer belediyelerde aynısıdır ama bu iki belediye facebook’a çok reklam verince belkide benim gözüme ondan takılmıştır.

Gerçi durun bakalım! Önce bir teşekkür edelim sonra eleştiriye geçeriz.

Öncelikle devlet kurumlarının geneli bu korona salgını ile ilgili gerçekten güzel bir mücadele sergilediler. Özellikle yaşlılarımıza sahip çıkıp dertlerine derman olmaya çalışıyorlar.

Bunun en güzel örneği ise 65 yaş üstü olan büyüklerimize evlerine kadar yemek hizmeti vermeleri. Toplu kullanım alanları ciddi anlamda dezenfekte etmeleri.

Peki her şey güzelse ben yazının girişinde neyi ima etmek istedim?

Adını saydığım belediyelerimiz güzel işlere imza atıyorlar. Doğru ama bu hizmetlerde gözüme takılan ciddi bir sorun görüyorum. Öyle bir sorun ki şu soruyu sormadan geçemiyorum!

Bu hizmetleri Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ ve Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir kendi ceplerinden ödedikleri paralar ile mi karşılıyor?

Neden soruyorum bunu!

Çünkü; reklam videolarında yada afişlerinde başkanların boy fotoğraflarını görmeye artık alıştık ama hizmet eden görevlilerin hem sırtlarında hemde göğüslerinde başkanların isimlerinin KOCAMAN şekilde yazıyor olması bu kadarda olmamalı dedirtiyor.

Bu hizmeti belediyeler kendisi yaptığına göre başkanların isimlerini bu kadar göze sokarcasına yazdırması ne kadar doğru?

Zaten hizmet eden belediye ise zaten başkan hayırla anılmaz mı ki?

Israrla yazıyorum. Seçim dönemi geldi geçti. Artık reklamlarda kendinizden ziyade yaptığınız işlere yer verin ki halk o işleri hatırlasın. Zamanı geldiğinde de sizin neler yaptığınızı zaten söyler ilan edersiniz. Bunun için koskoca seçim döneminiz var.

Bu reklam ve ilana ayrılan bütçeler ile o kadar çok hizmet yapılır ki, bunları anlatmakla bitiremeyiz.

Mesela dezenfekte yapan hizmetlilerin giysilerindeki baskılar ile o kadar ilaç alınır ki bir çok yer daha iyi dezenfekte edilebilir.

Yemek dağıtımı için kullanılabilir, sinek ilacı için kullanılabilir… Kullanılır da kullanılır…

Şimdi bir kaç fotoğraf ile olayın gerçekten sırıttığını hatırlatıp yazımı bitmek istiyorum.


Başkanın kaskında bile ismi yazıyor

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ