$ DOLAR → Alış: 13,33 / Satış: 13,38
€ EURO → Alış: 15,09 / Satış: 15,15

Ligine hoş geldin şampiyon

İbrahim VURAL
İbrahim VURAL
  • 21.05.2021

Değerli dostlarım, bu yazımda; alışılmışın dışına çıkarak farklı bir konuya değineceğim.

Birinci Lig’de şampiyonluğa ulaşarak, 26 yıllık süper lig hasretine son veren Demirspor’u, farklı bir formatta, farklı bir bakış açısı ile anlatmaya çalışacağım.

Özellikle bu şampiyonluk gösterdi ki Adana süper lige susamış tarifi imkansız büyük bir özlemle bugünü beklemiş. artık bu heyecanın bu tutkunun futbolun ötesine geçmiş bir hal aldığına yakınen şahit olduk.

Demirspor taraftarının takımına ayrı bir tutkuyla bağlandığı gözlerden kaçmadı. Artık Demirspor’un Türkiye’nin her yerinde lige renk katacağı tüm sporseverler tarafından dile getirilir oldu.

Aslında bu yazının bir Adanaspor sempatizanı tarafından yazılması dile getirilmesi çoğunuz tarafından hayretle karşılandığının farkındayım. 1987—1990 yıllarında Salbaş ortaokulunda tarih öğretmeninin ; çocuklar dünyada memleketini en güzel anlatan forması Adanaspor formasıdır, turuncu turunçgilleri, beyaz pamuğu simgeler diye anlattığı günden beri Adanaspor’a sempati duyarım. 1990 yıllarda Darko’lu, Sabotic’li kadrosuyla 20—25bin taraftara oynarken bugün o taraftar nereye gitti bu konu inanın üniversite de tez konusu olacak bir durum. Oğullarıma hep Adanaspor forması hediye ettim onları Adanaspor’a özendirmek için ama maalesef onlarda Demirspor akımına kapılanlardan oldular.

Artık Adana’da bir Demirspor tutkusu aldı başını gidiyor. Öyle bir hal aldı ki eskiden stada genellikle şehir merkezinde oturan taraftarlar giderdi şimdi ise her bölgeden taraftar stada maç izlemeye geliyor. mesela Benim ilçem Aladağ’dan maç günü çok kişi stada akın etmeye başladılar. Kıcak mahallesinde arkadaşım Arif Akçay’ın işyeri maç günü Demirspor’un şubesi gibi oluyor şampiyonluk maçından sonra havai fişekler havada uçuştu bir köy karnavala dönüştü.
Velhasıl Adana’da Demirspor tutkusu aşkı tavan yapmış durumda.

İnşallah gelecek yıl süper ligde güzel bir kadro kurarak dünyadaki tüm Adanalıları gururlandırmaya devam eder. Bir kaç yıl sonra da şampiyonluğa oynayan bir Demirspor dileğiyle tekrardan ” ligine hoş geldin şampiyon” diyerek başarılar diliyoruz.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Avatar Hüseyin dede dedi ki:

    Yüregıne kalemine sağlık İbrahim abi

YORUM YAZ